I Powiatatowe Prezentacje Stołów - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

I Powiatatowe Prezentacje Stołów

 











































I Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych


W dniach 22-24 marca 2018 odbyły się kolejne działania w ramach projektu pn.: „South Baltic – Food Innovation Culture Actors” (SB FICA)  na terenie Gminy Czarna Dąbrówka i Gminy Cewice.  W projekcie tym bierze udział 4 partnerów z trzech krajów UE tj. Szwecji, Litwy i Polski (w tym Gmina Czarna Dąbrówka). W ciągu pierwszych dwóch dni odbyły się wizyty studyjne z lokalnymi przedsiębiorcami i przedstawicielami organizacji samorządowych. W dniu 24 marca 2018 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Czarnej Dąbrówce odbyły się I Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych, które miały za zadanie zwieńczyć i podsumować działania projektowe w Czarnej Dąbrówce.

W prezentacji stołów prócz partnerów projektu uczestniczyły lokalne, kulinarne organizacje zrzeszające  panie z Czarnej Dąbrówki, Parchowa, Rokit, Unichowa, Nożyna, Trzebielina, Gołczewa, Kłączna, Bukowiny, Tuchomia. Najlepszy stół zaprezentowały panie z Biblioteki Gminnej w Trzebielinie a w kategorii najlepszy „Żur” zwyciężyły "Unichowianki" z Unichowa, drugie miejsce za przygotowanie tej zupy zajęły panie z biblioteki w Trzebielinie, a trzecie z Koła Gospodyń Wiejskich w Parchowie.

Oprócz prezentacji stołów wielkanocnych odbyły się również występy zespołów amatorskich oraz była możliwość skosztowania lokalnych produktów.

Projekt zakłada zbudowanie potencjału do tworzenia partnerstwa międzynarodowego  poprzez wykorzystanie doświadczenia każdego z partnerów i parterów wspierających, w szerokim spektrum działania każdego z nich. Projekt koncentruje się na różnorodności kulturowej Regionu Południowego Bałtyku, poprzez podnoszenie wiedzy uczestników o historii i kulturze obszaru partnerów. Wspólny mianownikiem podejmowanych działań projektowych są zagadnienia dziedzictwa kulinarnego w duchu innowacji i dialogu międzykulturowego. W konsekwencji wypracowany ma zostać nowy model budowania partnerstwa transgranicznego, opartego na wykorzystaniu podobieństw oraz rozwiązującego problemy wynikłe z istniejących różnic kulturowo-historycznych, który w pełni sprosta współczesnym wyzwaniom społecznym.   


Wszystkie działania w projekcie skupiają się na wypracowaniu wspólnej wartości komunikacji międzykulturowej, co w efekcie powinno przełożyć się na nowe podejście do nawiązywania współpracy transgranicznej w Regionie Południowego Bałtyku.









































 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego