Skrzydlata Baśka - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Skrzydlata Baśka

Fundusze UE > 2011 > Fundacja Parasol
 
 
 
 










































Stowarzyszenie Loko-motywa we współpracy z Radą Sołecką i OSP  Mikorowo rozpoczęli realizację projektu "Skrzydlata Baśka" współfinansowanego z programu Działaj Lokalnie.



 
Do Mikorowa zawitała "Skrzydlata Baśka"- koń zacny od Pegaza przysłany a i zacnych gości przywiózł. Animatorzy z Poznania i Karwna  przyjechali ,wolontariusze Czarnej Dąbrówki przybyli , przez tydzień cały kulturę u nas szerzyli , a o efektach ich pracy zaraz opowiem. Działo się  od poniedziałku 1 sierpnia od samego rana .Najpierw działaniami  ulicznymi w barwnym pochodzie w takt  bębnów , z wozem strażackim na czele ruszyliśmy, aby obwieścić dekret Sołtysa .

Dekretem Sołtys  wszystkim młodym ludziom nakazywał brać udział w warsztatach , od rozwoju się nie uchylać i dla chwały Mikorowa się rozwijać . A  jakby ktoś nakazu Sołtysa nie posłuchał straszna kara go spotkać miała , albowiem kołem toczony by był , i strasznych męk biczowania by zaznał, a i w lochach zamku Sołtysa do starości uwięzion by został. Przy takiej współpracy Sołtysa  na frekwencję na zajęciach mogliśmy liczyć. I tak się stało.

W ramach działań animacyjnych w Mikorowie odbywały się gry i zabawy podwórkowe , warsztaty teatralne w tym teatru cieni, warsztaty kuglarskie , żonglerki ogniem, warsztaty bębniarskie, warsztaty fotograficzne, warsztaty tańca Hula, warsztat wyrobu biżuterii paciorkowej, warsztaty gry terenowej, warsztaty plastyczne, warsztaty de coupage .

W trakcie tego tygodnia udało się zorganizować kilka widowisk dla mieszkańców i turystów . Codziennie po zmierzchu odbywał się seans kina pod gwiazdami , dwukrotnie dzieci wystawiły spektakle teatru cieni , dwa razy odbyły się pokazy żonglerki ogniem, a ponadto udało się przygotować i wystawić widowisko plenerowe pod nazwą " Walka żywiołów". Widowisko było wspólnym dziełem animatorów i miejscowych strażaków . Na  widowisko zaproszono miejscowych oraz sąsiadów z Kóz i Czarnej Dąbrówki. Przyjechali też Wójt gminy , Komendant OSP i strażacy z Czarnej Dąbrówki. Nawiązaliśmy współpracę ze Stajnią Grażyna z Mikorowa, Państwo Król zasponsorowali dzieciom połowę dwugodzinnych karnetów na jazdę konną.  W sobotę uczestnicy projektu rozpoczęli naukę. Prowadzimy tez rozmowy na temat tego jak wspólnie zaopiekujemy się naszym pomnikiem przyrody ponad 600 letnim dębem Wojsławem. We wrześniu rozpoczniemy prace przy seniorze. Realizacja projektu ożywiła życie kulturalne w naszej wsi, w młodych ludziach budzą się nowe pasje, odkrywamy też w naszej młodzieży talenty , które mamy zamiar rozwijać. Warsztaty będą kontynuowane. Będziemy się wsłuchiwać w potrzeby wsi i starać się odpowiadać na nie.
 

Koordynator projektu- Beata Łozowska









































 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego