100-lecie Pani Amali - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

100-lecie Pani Amali

 

100 urodziny Pani Amalii Magulskiej


W dniu 24 lutego br. mieszkanka naszej Gminy Amalia Magulska z Mikorowa obchodziła piękny jubileusz 100-lecia urodzin. Z tej okazji dostojną Jubilatkę odwiedzili  włodarze Czarnej Dąbrówki, a w wśród nich: Wójt Gminy Jan Klasa, Radny
Powiatowy Zbigniew Kosiński, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Gralak, Radni Rady Gminy:  Beata Łozowska, Tomasz Naderza, Wiesław Maciaszek, Kierownik bytowskiego oddziału ZUS Renata Smentoch, Kierownik miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Bryjka, sołtys Mikorowa Damian Lutz, którzy złożyli życzenia i wręczyli Jubilatce prezenty. Nie zabrakło także toastu za zdrowie Jubilatki.

Niespodzianką od władz Gminy była grupa akordeonistów działających przy Gminnym Centrum Kultury pod kierownictwem Jana Mizgiera którzy zagrali dla Pani Amalii „200 lat”.

Pani Amalia, pomimo swojego zacnego wieku cieszy się dobrą formą, a humor dopisuje jej każdego dnia. Recepty na długowieczność nie podaje, ale w domu, w którym mieszka daje się odczuć przyjazną atmosferę i wzajemny szacunek. To stąd bierze się radość życia Pani Amalii oraz życzliwość dla ludzi.


Pani Amalia Magulska urodziła się 21 lutego 1918r. Cieszy się w miarę dobrym zdrowiem. Wiele w życiu przeżyła i na własne oczy widziała zmiany zachodzące w naszym regionie na przestrzeni wieku. Z pewnością może być dumna myśląc o swoim życiu, które jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków.


Uroczystość 100-lecia przebiegała w wyjątkowo serdecznej i rodzinnej atmosferze w otoczeniu najbliższej rodziny.


Serdeczne życzenia i odwiedziny licznych gości wywołały radość i wzruszenie na twarzy Jubilatki.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego