Dożynki 2015 - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dożynki 2015

 
 Dnia 6 września 2015 r. odbyły się coroczne dożynki Gminy Czarna Dąbrówka. Gospodarzem dożynek  było Sołectwo Mikorowo. Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Św. Kazimierza w Mikorowie. Mszę celebrował ksiądz Sławomir Ossowicki z Nożyna wspólnie z ks. Bolesławem Konewka z Mikorowa oraz ks. Antonim Stranc z Czarnej Dąbrówki.

Po uroczystej mszy  korowód dożynkowy na czele Orkiestry Dętej przemaszerował na kompleks sportowy w Mikorowie, gdzie odbyły się główne uroczystości dożynkowe.

Starości dożynek  wspólnie z Wójtem Gminy Janem Klasą i Przewodniczącym rady gminy Tadeuszem Gralakiem dokonali oficjalnego rozpoczęcia dożynek i poczęstowania chlebem przybyłych gości.

Podczas  dożynek wręczono nagrody w konkursie „Piękna Wieś Pomorska 2015” które otrzymali :


PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2015 KATEGORIA „WIEŚ"
• I miejsce : miejscowość Rokity
• II miejsce: miejscowość Rokitki

PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2015 KATEGORIA ..ZAGRODA"
• I miejsce: Pan Paweł Okuniewski - Wargówko
• II miejsce: Pani Wiesława Wiśniewska- Rokity
• III  miejsce: Państwo Stefania i Kazimierz Wesołowscy-Rokitki

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII „ZAGRODA"
• Państwo Emilia i Sylwester Witka z Rokit
• Pani Małgorzata Mielewczyk z Rokitek
• Pani Anetta Krauza-Bochówko


Odbył się również tradycyjny już konkurs na najpiękniejszy wieniec Gminny Czarna Dąbrówka. Jury po długim namyśle przyznało I miejsce Sołectwu Bochówko, II miejsce Sołectwu Unichowo, III miejsce gospodarzom Sołectwu Mikorowo a pozostałe sołectwa otrzymały wyróżnienia. Dużą atrakcją dla wszystkich był turniej sołectw w którym nie do pokonania było Sołectwo Kozy
.

W trakcie dożynek odbywały się występy -  Gminnej Orkiestry Dętej oraz zespół  kaszubski  z Jasienia i  „Kaszubskie Nutki” z Czarnej Dąbrówki. Gościnnie na scenie występował zespół tańca irlandzkiego i szkockiego „Trebraruna”, orkiestra z Kobelnicy oraz cygański zespół „Romanca”


Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji dla najmłodszych jak dmuchańców, kącika plastycznego, garncarza, stoisk z zabawkami i jedzeniem oraz wielu innych. Gwiazdą dożynek był występ gwiazdy Disco Polo zespołu „One Moment” z Ustki, który porwał wszystkich do tańca i zabawy. W przerwie występów Mikorowskie Centrum Inicjatyw Społecznych Klub MIKO z Mikorowa zaprezentował pokaz ognia Fire Show.


Zakończeniem dożynek była plenerowa zabawa przy muzyce „DJ Jack” która trwała do późnych godzin nocnych.
 
 


Więcej zdjęć na stronie Mikorowa - Wioski Ziół i Kwiatów w zakładce galeria


Korowód DożynkowyFilm z występu  Zespołu RomancaWystęp Zespołu One Moment


 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego