Dzień Sołtysa 2015 - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Sołtysa 2015

 
 
 
 

Dzień Sołtysa 2015


Gminę Czarna Dąbrówka tworzą 22 sołectwa, zróżnicowane pod względem zajmowanego obszaru oraz liczby mieszkańców. Mimo tej różnorodności ich wspólnym mianownikiem jest zaangażowanie w życie wsi i lokalnej społeczności, oraz swoimi działaniami wspieranie Wójta.


W dowód podziękowania sołtysom i radom sołeckim z naszej gminy 18 kwietnia 2015 r. o godzinie 18:00 w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Czarnej Dąbrówce odbyła się
zapoczątkowana w 2012 roku przez byłego Przewodniczącego Rady Gminy Józefa Natkańca uroczystość z okazji Dnia Sołtysa.

W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Jan Klasa, Starosta Bytowski Leszek Waszkiewicz, Przewodniczącym Rady Gminy Tadeusz Gralak nowy Sekretarz Gminy Danuta Karcz-Karczewska.
Dyrektor Fundacji PDS Inga Kawałek oraz Sołtysi, Rady Sołeckie, Radni Gminy, Prezesi Stowarzyszeń oraz przedstawiciele i pracownicy jednostek podległych.

Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Jan Klasa z Dyrektorem GCKiB Dariuszem Narlochem.

Doceniam waszą pracę – mówił podczas spotkania Wójt Jan Klasa. – Trudno ją zamknąć w ramach czasowych, albowiem każdy z was jest otwarty na potrzeby i problemy mieszkańców waszych miejscowości. I za tę pracę chciałbym wam dziś serdecznie podziękować.


Podczas uroczystości zaprezentowana była prezentacja multimedialna „Projekty zrealizowane ze wsparciem Fundacji PDS w latach 2011-2014” którą prezentowała pani Agnieszka Ciszewska z referatu pozyskiwania środków unijnych.


To, jak wiele zmian z inicjatywy sołtysów zaszło w sołectwach Gminy Czarna Dąbrówka , idealnie obrazowała  prezentacja „Wydatki w ramach Funduszu Sołeckiego oraz zrealizowane inwestycje w sołectwach w 2014 roku” którą zaprezentowała Aldona Drywa z Rady Gminy. Podsumowywała ona działania i inwestycje, przeprowadzone w gminie w 2014 roku z funduszu sołeckiego. A lista jest naprawdę długa. Znalazły się na niej kolorowe i bezpieczne place zabaw, stworzone z myślą o aktywnym spędzaniu czasu boiska , nowe chodniki czy grillowiska, które stały się miejscem spotkań lokalnej społeczności.


Po części oficjalnej przyszedł czas na drobne upominki – Wójt Gminy z Starostą Bytowskim oraz Przewodniczący Rady Gminy wręczyli sołtysom  i Prezesom stowarzyszeń pamiątkowe tabliczki i okazjonalne dyplomy.


Pyszne posiłki, kawę, herbatę i ciasta przygotowało Stowarzyszenie „Cztery Pory Roku” z Czarnej Dąbrówki

Zakończeniem imprezy był występ zespołu Kaszubskiego „Zośki z Kartuz” oraz zabawa taneczna do której przygrywał zespół  „Silver Bend” z SłupskaRelacja Filmowa z Uroczystości

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego