Mikorowo - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Mikorowo

Fundusze Sołeckie > Realizacja 2013 > Sołectwa 1


Budowa ogrodów sensorycznych

Stowarzyszenie LOKO_MOTYWA od kilku miesięcy realizuje od kilku miesięcy w Mikorowie nowy projekt . Budujemy przy Klubie Ogród sensoryczny. W zamyśle ma to być miejsce atrakcyjne przyrodniczo i artystycznie. Wykonano już nowe drewniane ogrodzenie, do ogrodu prowadzi drewniany łukowaty mostek, niebawem zamontowane zostaną wrota .W ogrodzie zbudowano 3 komnaty sensoryczne . W centrum ogrodu stanie altana oraz meble ogrodowe wykonane przez kowala artystę. Jesteśmy w trakcie układania mozaiki na stole do prac artystycznych, powstają też fantazyjne dzwonki wietrzne, które niebawem zagrają w naszym ogrodzie. Ogród oświetlony będzie kulami z żywicy epoksydowej a prąd do ogrodu dostarczy wiatrak.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Partnerstwa Dorzecze Słupi w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Co ważne : znaczącą część prac związanych z powstaniem naszego zaczarowanego ogrodu to praca społeczna np. chodnik do Klubu ułożył nam Pan Jan Bryjka, płot zbudował i pomalował Marek Wenta, Tomek Chrzan buduje nam wiatrak, a jego żona Ola wykonuje szereg prac artystycznych typu mozaiki, dzwonki. Wszyscy razem sadziliśmy rośliny i zakładaliśmy nasz ogród. To wszytko to dawka pozytywnej społecznej energii, która zmienia naszą rzeczywistość w piękniejszą.


Całkowity koszt wniosku i przewidzianych tu instalacji wynosi 42.040 zł. z czego dofinansowanie wynosi 23.700 zł.

W ramach projektu wykonane zostanie: stół metalowy, wiata metalowa,
pergola metalowa, mostek drewniany, stół artystyczny, ogrodzenie drewniane, komnaty sensoryczne, drewniane wrota, lampy parkowe, stojak rowerowy, nasadzenia zieleni

____________________________________________________________________________________

Zagospodarowanie plaży przy jeziorze

W ramach funduszy unijnych w miejscowości Mikorowo od m-ca września b.r. realizowany jest projekt pn. "Zagospodarowanie plaży przy jeziorze Mikorowo, budowa zjazdu, szlaku pieszo rowerowego ETAP1" w ramach realizacji projektu "Młodzieżowe koła zainteresowań w Gminie Czarna Dąbrówka". W wyniku przetargu wyłoniona została f
irma do realizacji którą jest : "SKANSKA" ul. Gen.J.Zajączka Warszawa. Koszt realizacji po przetargu wyniesie 251,261,87 zł.

W ramach projektu wykonane zostanie: szlak pieszo rowerowy z płytek polbrukowych na długości ok 380 mb., nowy zjazd z płytek polbruk z czterema miejscami parkingowymi, pomost pływający o długości 25 mb, wiata grill, boisko do gry w piłkę plażową, ławki, kosze na śmieci. Przewidywany termin wykonania - do końca br.

____________________________________________________________________________________


Budowa chodnika

Zakład Gospodarki Komunalnej wykonał remont chodnika przy drodze gminnej w miejscowości Mikorowo. Prace polegały na zakupie oraz montażu chodnika o długości 30 mb i szerokości 1,5 m. Dodatkowo wykonano 2 zjazdy do granic posesji. Łączna wartość wykonanego zadania wyniosła 10.465,31 zł.( w ramach Funduszu Sołeckiego Sołectwa Mikorowo-3.000 zł.)

____________________________________________________________________________________

Budowa placu rekreacyjnego

Budowa boiska wielofunkcyjnego z placem zabaw w Mikorowie- realizacja zadania jest objęta umową przyznania pomocy nr 00248-6922-UM1100283/12 w ramach działania ODNOWA I ROZWÓJ WSI" objętego PROW na lata 2007-2013

____________________________________________________________________________________

642 urodziny Wojsława

No i nasz Wojsław ma kolejną „wiosenkę”-
w sobotę stuknęło mu niebagatelna 642 latka.


27 lipca w Mikorowie od rana trwały przygotowania na niecodzienną uroczystość a mianowicie 642 urodziny naszego dęba Wojsława . Tym razem zorganizowaliśmy  Jarmark Wojsława, zaprosiliśmy twórców ludowych  i artystów z okolicy ,wszystkich którzy w zaciszu domowym wytwarzają różne ciekawe rzeczy ,  panie z Wargowa przygotowały wiejską strawę  , taką jak niegdyś chleb , smalec, ogórek, żur, bigos itp. Przygotowaliśmy stragany i od 15 ruszył Jarmark Wojsłwa.


Kolejną atrakcja była gra terenowa „Wojsław i Słowianie” przygotowana przez młodzież z Klubu. W grze wzięło udział 25 odważnych osób, to oni swą wytrwałością i sprytem uratowali dąb i Mikorowo ,gdyż odzyskali amulet „Serce Wojsława”- brawo.  

Od 17 do wieczora czas nam uatrakcyjniło Bractwo Rycerskie Bogusława V ze Słupska, prowadząc turniej rycerski, strzelanie z łuku i tańce dawne. O atrakcje dla najmłodszych zadbali wolontariusze z Główczyc a ich pomysłów nie sposób przywołać w pamięci od wielkich baniek mydlanych, chusty Klanzy, po zabawy integracyjne.

Wieczorem odbyło widowisko plenerowe odtwarzające Legendę o Wojsławie przygotowane przez miejscowy Klub, następnie pochód prowadzony przez orszak konny przemaszerował pod OSP gdzie odbyła się zabawa taneczna dosłownie do białego rana. Lecz zanim zrobiło się jasno odbyło się jeszcze jedno widowisko , tym razem ogniowe  również przygotowane przez młodzież z Klubu.


Urodziny Wojsława uważamy za bardzo udane  a to głównie dzięki zgodnej współpracy organizatorów Rada Sołecka Mikorowo, OSP Mikorowo i Mikorowskiego Klubu Inicjatyw Społecznych- dziękujemy również wolontariuszom z Główczyc i Czarnej Dąbrówki, bez Was kochani nie dali byśmy rady, dobrze , że Was mamy.  

____________________________________________________________________________________

ZAKUP LAMP SOLARNYCH

Gmina Czarna Dąbrówka w ramach środków gminnych i funduszy sołeckich zakupiła wraz z montażem 19 szt. lamp solarnych, z tego w sołectwie Mikorowo została zamontowana jedna lampa solarna. Szacunkowa wartość zakupu i montażu lamp solarnych 3 500, 00 zł. (1 szt. x 3 500,00 zł.) Wykonawca: Zakład Gospodarki Komunalnej w Czarnej Dąbrówce.Specyfikacja techniczna lamp:
• Wysokość słupa 2,5÷3,5m
• Źródło światła- żarówka LED 10W
• Moc paneli-100W
• Pojemność akumulatora-44Ah
• Włączenie lampy-czujnik zmierzchowy

___________________________________________________________________________

Budowa boiska wielofunkcyjnego z placem zabaw w Mikorowie- realizacja zadania jest objęta umową przyznania pomocy nr 00248-6922-UM1100283/12 w ramach działania ODNOWA I ROZWÓJ WSI" objętego PROW na lata 2007-2013W wyniku przeprowadzonego przetargu nieograniczonego dla zamówienia na zadanie: „Budowa boiska wielofunkcyjnego z placem zabaw w Mikorowie" w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW na lata 2007-2013, złożonych zostało 6 ofert, wybrano ofertę: SKANSKA S.A. ul. Gen. Józefa Zajączka 9, 01-518 Warszawa, która uzyskała 100 punktów - za cenę brutto 634 744,80 zł. (słownie: sześćset trzydzieści cztery tysiące siedemset czterdzieści cztery złotych 80/100) w tym podatek VAT 23% co stanowi 118 692,12 zł.

Dnia 08.05. 2013 r. została podpisana umowa z Wykonawcą oraz przekazany został protokólarnie teren budowy.

Przedmiotem zamówienia jest zrealizowanie inwestycji pn.: Budowa boiska wielofunkcyjnego z placem zabaw i przyłączami wodno-kanalizacyjnymi w miejscowości Mikorowo i obejmuje wykonanie min.


  • Budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wym. 22m x 44m z przeznaczeniem do gry w piłkę ręczną, koszykową, siatkówkę i tenisa ziemnego - powierzchnia

  • Ogrodzenie boiska panelowe systemowe z drutu ocynkowanego powlekanego wraz z wykonaniem furtki i bramy

  • Budowę placu zabaw dla dzieci o nawierzchni trawiastej ze ścieżkami spacerowymi z kostki typu polbruk. Plac zabaw zostanie wyposażony w elementy jak zestaw zabawowy, huśtawki zabawowe podwójne, huśtawki ważki, pająk, drabinki, przejścia rurowe, slalom. Przy ścieżkach spacerowych zostaną zamontowane ławki parkowe oraz kosze na odpady. Przygotowane będzie miejsce na ognisko a przy nim ławki z bali drewnianych oraz altanka pokryta gontem bitumicznym i murowany grill

  • Budowę budynku sanitariatów wraz z podłączeniem do sieci wodno - o jednej kondygnacji nie podpiwniczony o kubaturze 31,30 m3 , powierzchni użytkowej 7,58 m2, powierzchni zabudowy 10,82 m2

  • Budowę chodników z kostki betonowej grubości 6 cm celem połączenia placu zabaw z boiskiem wielofunkcyjnym - łączna powierzchnia

  • Budowę miejsc postojowych i dróg dojazdowych do boiska i placu zabaw

  • Nasadzenie krzewów i drzew ozdobnych, pozostały teren zostanie obsiany trawą.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego