Reporterzy są ... - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Reporterzy są ...

Fundusze UE > 2011 > Fundacja Parasol
 
 
 
 


Koło Kobiet Wiejskich w Unichowie napisało projekt  Reporterzy są wśród nas - utworzenie zespołu redakcyjnego gazetki ,,Unichowskie wiadomości" w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Rozwoju Lokalnego "PARASOL" w Bytowie.
Otrzymana dotacja w wysokości 3150zł została przeznaczona na zakup sprzętu: kamera ze statywem, aparat fotograficzny, laptop oraz program Corel. Sprzęt jest obecnie na wyposażeniu świetlicy. GOK w Czarnej Dąbrówce w ramach współpracy udostępnił redakcji dostęp do Internetu.
Młodzież przeprowadziła pierwszy wywiad z Panią Czesławą Płoszaj, najstarszą mieszkanką Unichowa. Obecnie zostało wydane już kilka numerów naszej gazetki.  Biuletyn będzie ukazywać się przynajmniej raz w miesiącu w ilości jeden egzemplarz dla każdej unichowskiej rodziny.

Głównym celem projektu jest stworzenie dostępu do informacji, dotyczących bezpośrednio wsi , informacji historycznych, przyrodniczych oraz dotarcie tych informacji do jak  najszerszego grona odbiorców. Na  początek  będą to mieszkańcy Unichowa, gdy zdobędą odpowiednie doświadczenie i współpracowników, planują wydanie folderu historyczno-turystycznego, chcielibyśmy, żeby redakcja naszej gazetki  była  źródłem nowych pomysłów i  nowych działań.


Koordynator projektu: Krystyna Maszk

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego