Karwno - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Karwno

Fundusze Sołeckie > Realizacja 2013 > Sołectwa 2Dzień Seniora

We wtorek, 29 października w świetlicy wiejskiej w Karwnie odbył się Dzień Seniora. W uroczystości udział wzięli seniorzy z Karwna oraz Soszyc. Przybyli goście zasiedli za stołem pełnym smakołyków. Rolę gospodarza spotkania przejął Pan Radny- Wiesław Maciaszek. Oprócz uroczystej kolacji oraz toastu  zaprezentowana została część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież z Karwna. Młodzi mieszkańcy recytowali wiersze, tańczyli oraz śpiewali piosenki. Podczas całego spotkania nie zabrakło dobrego humoru, tańców, a fantastyczną oprawę muzyczną zapewnił  Pan Zbigniew Mielewczyk, który umilał gościom czas grając na keebordzie, akordeonie oraz śpiewając doskonale znane seniorom utwory. Dzień Seniora zorganizowany został w ramach projektu „Wiejska Akademia Dla Duszy i Ciała” z programu Działaj Lokalnie oraz z funduszu sołeckiego.

____________________________________________________________________________________

Otwarcie placu rekreacyjnego w Soszycy

W  dniu 27 października dokonano uroczystego otwarcia placu rekreacyjnego w Soszycy, który powstał w ramach realizacji projektu stowarzyszenia LOKO-MOTYWA pt. „Rowerem w poszukiwaniu fantazji”- budowa małej infrastruktury turystycznej w miejscowości Soszyce oraz ustawienie witacza w miejscowości Karwno wraz z wydaniem folderka informacyjnego, który był współfinansowany z Partnerstwa Dorzecza Słupi oraz Gminy Czarna Dąbrówka.

Na uroczystość otwarcia przybyli przedstawiciele samorządu, stowarzyszenia oraz mieszkańcy wsi Soszyce i sąsiednich wiosek, tj. Karwna, Mikorowa i Dąbrówna. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Święta pieczonego ziemniaka ” i to właśnie pieczone w ognisku  ziemniaki były rarytasem, którym raczyli się przybyli goście. Nie zabrakło też domowych wypieków przygotowanych przez radę sołecką.
W ramach realizacji projektu postawiono we wsi Karwno witacz z metaloplastyki, zapraszający do Wioski Fantazji, który został wykonany przez Zakład Ślusarski Piotra Jastrzęsbskiego.

Na zakończenie projektu zostanie wydany folderek promujący Wioskę Fantazji w Karwnie, nowopowstałe miejsce wypoczynku w Soszycy – znajdujące się na szlaku Doliną Łupawy oraz sąsiednią wioskę Ziół i Kwiatów w Mikorowie.

___________________________________________________________________________________

Wyniki konkursu grantowego Działaj Lokalnie VIII


Mamy zaszczyt poinformować Państwa o wynikach konkursu grantowego VIII edycji Programu Działaj Lokalnie 2013. Do programu zgłoszono 32 wnioski, których autorzy ubiegali się w sumie o ponad 147 tys. złotych. Komisja powołana przez Zarząd przyznała 15 projektom dotacje na łączną kwotę 58.500 zł. Z naszej gminy grant otrzymały trzy wnioski złożone przez nasze stowarzyszenia.


Stowarzyszenie „Lokomotywa” otrzymało grant dla grupy nieformalnych:

„Fantastyczni Karwianie” za  projekt pod nazwą „Wiejska Akademia Duszy i Ciała” na sumę 4 000 zł. (29,5 pkt.).

____________________________________________________________________________________


Remont Chodnika

W sołectwie Karwno rozpoczęto zadanie remontu-przebudowy chodnika przez niemalże całą wieś. Zadanie realizowane jest wspólnie z Zarządem Dróg Powiatowych. Przetarg na prace wygrało PRI "Wiking" Bytów. Zadanie zostanie wykonane za kwotę 200.000,- zł z 50%-towym udziałem naszego samorządu.

____________________________________________________________________________________

„Rowerem w poszukiwaniu fantazji- budowa małej infrastruktury turystycznej w miejscowości Soszyce oraz ustawienie witacza w miejscowości Karwno wraz z wydaniem folderka informacyjnego” - realizacja zadania jest objęta umową pomocy nr 00971-6930-UM1141957/12 w ramach działania LEADER „Małe Projekty”Wnioskodawca: Stowarzyszenie "LOKO-MOTYWA"
Wartość projektu: 20.765,91 zł (w tym 16.000,00zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a 4.573,91 zł dotacji z Gminy Czarna Dąbrówka)
Lokalizacja: Soczyce-Karwno


Stowarzyszenie LOKO-MOTYWA rozpoczęło realizację projektu „Rowerem w poszukiwaniu fantazji- budowa małej infrastruktury turystycznej w miejscowości Soszyce oraz ustawienie witacza w miejscowości Karwno wraz z wydaniem folderka informacyjnego” współfinansowanego ze środków Partnerstwa Dorzecza Słupi.

W drodze zapytania ofertowego została wyłoniona firma realizująca zaplanowane prace nad stawem w Soszycy, które obejmują m.in. : wykonanie altany drewnianej, stołu z ławkami, stojaków na rowery, pergoli drewnianej. Wykonawcą prac jest Zakład Stolarsko-Budowlany, Andrzej Rusiecki, ul. Dworcowa 4, 77-116 Czarna Dąbrówka.

Budowa miejsca wypoczynku – przystanku na szlaku „Doliną Łupawy” - we wsi Soszyce , nad stawem w przepięknej scenerii, pozwoli na chwilę wytchnienia dla turystów. Natomiast witacz w Karwnie - „Wiosce Fantazji”zainteresuje turystę i spowoduje, że zechce on przeżyć przygodę uczestnicząc w grze terenowej lub weźmie udział w warsztatach z rękodzieła i być może odkryje ukryte talenty.

Zwieńczeniem projektu będzie impreza integracyjna- wyprawa mieszkańców Karwna do Soszyc oraz opracowany  i wydany zostanie folderek promujący trasę „Doliną Łupawy” wraz z jej wyjątkowymi atrakcjami.

____________________________________________________________________________________


ZAKUP LAMP SOLARNYCH


Gmina Czarna Dąbrówka w ramach środków gminnych i funduszy sołeckich zakupiła wraz z montażem 19 szt. lamp solarnych, z tego w sołectwie Karwno zostały zamontowane dwie lampy solarne. Szacunkowa wartość zakupu i montażu lamp solarnych 7 500, 00 zł. (2 szt. x 3 500,00 zł.) Wykonawca: Zakład Gospodarki Komunalnej w Czarnej Dąbrówce.Specyfikacja techniczna lamp:
• Wysokość słupa 2,5÷3,5m
• Źródło światła- żarówka LED 10W
• Moc paneli-100W
• Pojemność akumulatora-44Ah
• Włączenie lampy-czujnik zmierzchowy

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego