Jerzkowice - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Jerzkowice

Fundusze Sołeckie > Realizacja 2014 > Sołectwa 1

Przekazanie gruntów

Dokonane zmiany w opracowanym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dały możliwość przyjęcia od Agencji Nieruchomości Rolnych gruntów na potrzeby infrastruktury w naszych miejscowościach pod realizacje wniosków unijnych. W miejscowości Jerzkowice przejęliśmy działkę 151/6 o pow.0,1728 ha i  działkę 208 o pow. 0,045 ha, na łączną wartość  87.100,- zł. W Podkomorzycach działka 51/2 o pow. 0,4231ha o wartości 102.775,- zł. W Nożynku działka 73/30 o pow. 6,143 ha o wartości 614.300,- zł.

____________________________________________________________________________________

Remont drogi

Zakład Gospodarki Komunalnej wykonał remont drogi w miejscowości Jerzkowice - w kierunku skrzyżowanie - pałac. Odcinek 250 mb. został pokryty kruszywem i uwałowany.

___________________________________________________________________________

Budowa placu rekreacyjno-sportowego

W dniu 12 maja 2014 r. rozstrzygnięty został przetarg na realizację projektu unijnego w miejscowości  Jerzkowice pn. " Budowa placu rekreacyjno-sportowego w miejscowości Jerzkowice". Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Usługi Wodno kanalizacyjne i CO P.M. Wenta z Mikorowa wyniosła ona 59.950,79 zł.
W zakres prac wchodzą: alejki utwardzone polbrukiem, boisko badmintona, nasadzenia krzewami kwitnącymi w ilości ponad 100 sztuk, altana drewniana kryta gontem, ławki drewniane 4 sztuk, grill murowany, kosze na śmieci, lampy solarne 2 sztuki, stojak na rowery.

___________________________________________________________________________Budowa ścieżki rowerowej wraz z oznakowaniem zgodnie z trasą przebiegu „Pętli Kaszubskiej" w miejscowości JerzkowiceRozpoczęły się prace przy realizacji projektu "Budowa ścieżki pieszo jezdnej" w miejscowości Jerzkowice. Projekt realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich .

Kosztorys projektu wynosił 471.499,45 zł, natomiast prace po przetargu wykonane zostaną za kwotę 248.912,07 zł. Projekt realizuje  firma Usługi Wodno Kanalizacyjne i CO M.Wenta Mikorowo.


Prace obejmują: przygotowanie podłoża, wykonanie koryta z podłożem, ułożenie krawężników i obrzeży, ułożenie kostki brukowej bezfazowej, wykonanie wjazdów - w tym szeroki do istniejącej świetlicy wiejskiej, montaż stojaków na rowery, koszy na śmieci.


**************************

Odbiór budowy szlaku pieszo jezdnego

W dniu 28 maja 2014 r. dokonany został ostateczny odbiór budowy szlaku pieszo jezdnego w miejscowości Jerzkowice. Roboty wykonywał przedsiębiorca naszej gminy P. Wenta z Mikorowa. Zadanie mimo niesprzyjającej czasem pogody zostało wykonane terminowo i zasadniczo bez uwag. Inwestycja zmieniła funkcjonalnie i wizualnie wizerunek miejscowości. Ten sam wykonawca wygrał również przetarg na drugie zadanie które zostało już podjęte w Jerzkowicach - budowa placu integracyjno sportowego. Zostanie ono wykonane w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

___________________________________________________________________________

Zakup 8 zestawów biesiadnych

W ramach Funduszu Soleckiego dla Sołectwa Jerzkowice dokonano zakupu 8 zestawów biesiadnych w ramach zadania „Ławki i stoły”.  Wartość zakupu: 2 392,00 zł.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego