Mikorowo - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Mikorowo

Fundusze Sołeckie > Realizacja 2014 > Sołectwa 1

Uroczystości 643 urodzin „Wojsława”

30 sierpnia 2014 roku w Mikorowie odbyły się 643 urodziny „Wojsława”. Były pokazy dawnych rzemiosł oraz strzelania z łuku, odbyły się także warsztaty ceramiczne, tkackie i snycerskie. Ciekawostką imprezy był turniej łuczniczy i kramy twórców ludowych.


Głowna część obchodów rozpoczęła się o godzinie 16:00 występami lokalnych artystów, a gwiazdą urodzin był występ zespółu z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku „INCANTARE”  który grając na kopiach instrumentów XVI-sto wiecznych,  wykonał przedstawienie w stylu renesansu i wczesnego baroku. Zakończeniem pierwszej części obchodów było Widowisko plenerowe „Legenda o Wojsławie” w wykonaniu Mikorowskiej grupy Historycznej.

Impreza zakończyła się
przy remizie strażackiej w Mikorowie zabawą taneczną do białego rana .

Dobrą zabawę w cieniu drzewa zapewnili Rada Sołecka, Mikorowski Klub Inicjatyw Społecznych i OSP Mikorowo oraz Stowarzyszenie LokoMotywa.


___________________________________________________________________________

Zakup garażu blaszanego

Sołectwo Mikorowo w ramach funduszu sołeckiego na potrzeby sołectwa zakupiło garaż blaszany, który będzie służył do należytego przechowywania powierzonego sprzętu. Wartość zakupionego garażu to kwota 1 750
zł. Całość zadania została sfinansowana z funduszu sołeckiego.

___________________________________________________________________________

Remont chodnika

W dniu 28 lipca 2014 roku dokonano odbioru robót związanych z wykonaniem remontu chodnika w miejscowości Mikorowo. W ramach robót wykonano: ułożenie nawierzchni chodnikowej na odcinku 115 mb, wykonanie 2 wjazdów. Łączna wartość wykonanego zadania wyniosła 22 237,69 zł. brutto, w tym Fundusz Sołecki Sołectwa Mikorowo-6 000,00 zł.

__________________________________________________________________________________________________
                W ramach realizowanego przez Gminę Czarna Dąbrówka projektu pod nazwą „Młodzieżowe koła zainteresowań w Gminie Czarna Dąbrówka” w zakresie środka 4.1 „Rozwój obszarów zależnych od rybactwa w ramach programu operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nabrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”, objętego umową o dofinansowanie nr 00608-6173-SW1101595/12/14  w Mikorowie odbyła się impreza promocyjna stanowiąca ostatni etap projektu, która zakładała  promocję terenu i potencjału Lokalnej Grupy Rybackiej, sektora rybnego, spożycie ryb oraz integrację mieszkańców.


               Podczas imprezy nastąpiło otwarcie nowo powstałej infrastruktury, oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy wraz z Radną wsi Mikorowo oraz Sołtysem wsi.


                Impreza promocyjna  pod nazwą „Noc Kupały”  była prawdziwym wydarzeniem lokalnym, ukazującym zasoby i walory wsi oraz potencjał drzemiący w jej mieszkańcach.  Mikorowo to  mała wieś gminna w której tworzy się „Wieś tematyczna”  pod nazwą „Wioska ziół i kwiatów”.  Przy okazji tej Imprezy promocyjnej wszystko działo się w jednakowym klimacie zgodnym ze specjalizacją wsi. Grupy historyczne  przedstawiły  zebranym rekonstrukcję  obrzędu Nocy Kupały. Gwiazdą wieczoru był zespół „Duan” grający folk irlandzki, były tańce z ogniem, puszczanie wianków i śliczne dziewczęta tańczące i w wiankach.  Była moc potraw z ryb można powiedzieć, że w każdej postaci,  oraz innych specjałów wiejskich jak np. syrop z mniszka lekarskiego czy kwiatów bzu. Hitem był pstrąg w ziołach z grilla, który podbijał serca i podniebienia degustujących. Na imprezie zaprezentowany został również zakupiony w ramach projektu sprzęt sportowy (kajaki, rower wody), każdy mógł skorzystać z w/w sprzętu, który obsługiwał WOPR.


Dzięki projektowi Mikorowo zyskało atrakcyjne  miejsce nad jeziorem,  ciąg pieszo-jezdny, pomost, boisko do siatkówki plażowej,  4 kajaki, rower wodny oraz drobny sprzęt wędkarski i sportowy.  W ramach projektu funkcjonują 3 Koła – turystyczne, wędkarskie i sportowe, partnerami w projekcie są Wiejski Klub sportowy, stowarzyszenie Loko-Motywa oraz PZW Lipień.

___________________________________________________________________________


Ogród Sensoryczny

___________________________________________________________________________

Wiosna, czas na pracę w ogrodzie

Zakładamy trawnik w ogrodzie sensorycznym w Mikorowie, wszystko to czyn społeczny bandy zapaleńców, powstają pierwsze rabaty i ogródek ziołowy. Ogród wygląda coraz piękniej, sadzimy kwiaty, zioła, szukamy pomysłów nie banalnych, niecodziennych. Jeśli ktoś takie ma to prosimy się do nas odezwać.

___________________________________________________________________________

Plaża przy jeziorze w Mikorowie

W miejscowości Mikorowo rozpoczęła się realizacja II etapu  projektu na wykonanie  zagospodarowania  plaży przy jeziorze Mikorowo. W ramach I etapu wykonano chodnik od "Wojsława" do plaży, wyjazd na drogę asfalt, parking, pomost 25 mb. pływający.  Prace II etapu przewidują: montaż 14 lamp solarowych wzdłuż ścieżki - chodnika, boisko piłki plażowej, zejście na teren plaży, grill, wiatka , obudowanie ogniska-paleniska, stojaki na rowery, kosze.
W ramach projektu mieści się zakup 4 kajaków, rower wodny sztuk 1, osprzęt do boiska siatkówki plażowej. Kosztorys  prac przewidywał koszt 132.785,36 zł, po przetargu wyniesie on 150.758,11 a wykonuje zadanie firma PKOI-Ankra Bis G. Trojański z Bytowa.

____________________________________________________________________________________

Praca w ogrodzie wre

Wiosenne prace w ogrodzie sensorycznym w Mikorowie idą pełna parą, szukamy pomysłów, natchnienia, szukamy doradców co gdzie posadzić aby w przyszłości ogród czarował. Ogród doczekała się witacza , zawisły też dzwonki wietrzne. Niebawem się zazieleni , zakwitną pierwsze kwiaty. Już dziś jest tu przyjemnie, zapraszamy.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego