Unichowo - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Unichowo

Fundusze Sołeckie > Realizacja 2014 > Sołectwa 1


Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Unichowo

Uroczyste otwarcie

Dnia 29.11.2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie zrealizowanej inwestycji pn.: Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Unichowie- innowacyjnym miejscem rekreacyjno-wypoczynkowym”  połączone z zabawą andrzejkową zorganizowane przez sołectwo Unichowo.

Powstała infrastruktura dofinansowana była z Fundacji PDS w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013.

Oficjalnego otwarcia zagospodarowanego terenu i przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Jan Klasa, Sołtys Kazimierz Szczegielniak, Przedstawiciel Wykonawcy- Piotr Sawicki oraz Agnieszka Ciszewska. Po uroczystym przecięciu wstęgi nadszedł czas wspomnień- i jak to się zaczęło….. wyświetlony został filmik z realizacji inwestycji, oraz czas podziękowań za zaangażowanie i wkład pracy przy realizacji projektu.


Wszyscy w świetnych humorach bawili się a zabawę taneczną prowadził zespół „ACTIV”.


Realicacja

Realizacja zadania pod nazwą „Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Unichowie- innowacyjnym miejscem rekreacyjno-wypoczynkowym”, objętego umową o przyznanie pomocy nr 00354-6930-UM1130486/13 z dnia 01.04.2014 r. w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013

W ramach realizacji operacji  stworzono siłownię  zewnętrzną -zamontowano zestawy do ćwiczeń tzn.: biegacz, motyl, orbitrek oraz wybudowano ciągi komunikacyjne – dojścia do zagospodarowanego terenu oraz świetlicy. W ramach projektu zagospodarowany został teren przy świetlicy wiejskiej i wyposażono go w ławki, stół betonowy, kosze na śmieci oraz posadzono zieleń.


Prace wykonało  PRZEDSIĘBIORSTWO INSTALACYJNO-BUDOWLANE „EKO-INSTAL” PIOTR KUCZKOWSKI mającą siedzibę ul. Osiedle Leśne 1, 77-143 Studzienice wyłonione w ramach przetargu za kwotę 239 872,48 zł, dofinansowanie z UE do 80 % wartości netto zadania.

___________________________________________________________________________


Rekultywacja Wysypisk

W dniu  20 października 2014r. dokonano  ostatniego odbioru rekultywacji ostatnich wysypisk  śmieci na terenie  naszej Gminy. Jesienią ub. roku dokonano rekultywacji wysypiska śmieci w Rokitach i obecnie odebrano prace na  pozostałych dwu  w m. Unichowo i Kozy. Prace po przetargu wykonała firma  Spółdzielnia Usługowo Handlowa z Rokitek.


Zadanie jest współfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Koszt kwalifikowany przedsięwzięcia wyniósł 399.910,- zł, z czego NFOŚ dofinansował  prace kwotą 199.930,-zł. Na pozostałą kwotę uzyskaliśmy pożyczkę na preferencyjnych warunkach z WFOŚ w Gdańsku.

___________________________________________________________________________


Letni Festyn Rodzinny

26 lipca 2014 roku, na placu wiejskim przy jeziorze w Unichowie odbył się Rodzinny Festyn Letni połączony z uroczystym otwarciem plaży i ścieżki spacerowo-przyrodniczej wokół jeziora.

Festyn rozpoczął się już o godzinie 15.00 zawodami wędkarskimi dla adeptów szkoły wędkarskiej powstałej w ramach projektu a uroczystości otwarcia rozpoczęła się po godzinie 17.00


Uroczystego otwarcia dokonali Gabriela Nosinska Dyrektor LGR, Wójt Gminy Jan Klasa, Przewodniczący Rady Gminy Józef Natkaniec, Prezes Stowarzyszenia LokoMotywa Małgorzata Kotłowska, Radna Krystyna Maszk oraz Sołtys Kazimierz Szczegielniak.


Dzięki atrakcyjnemu programowi Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem przybyłych gości oprócz występów Zespołu Kaszubskiego z Jasienia i Tańca dawnego z Mikorowa, OSP Czarna Dąbrówka zorganizowała pokaz ratownictwa drogowego, można było skorzystać z rowerków wodnych i łodzi oraz pooglądać niesamowity taniec z ogniem.


Podczas festynu nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli do woli korzystać z rowerków wodnych, dmuchanej zjeżdżalni, grilla, układania puzzli przy stoisku Lasów Państwowych oraz przejażdżek łodzią ratowniczą z strażakami OSP.
Dodatkowo wolontariusze przygotowali atrakcyjny program gier i zabaw w którym uczestniczyły wszystkie dzieci.

Zakończeniem festynu była tradycyjnie zabawa taneczna do której przygrywał zespół "ACTIV" z Sierakowic.

___________________________________________________________________________

Zagospodarowanie terenu jeziora Unichowo

W miejscowości Unichowo zakończony został projekt unijny pn. " Zagospodarowanie terenu jeziora Unichowo ze ścieżką dydaktyczno przyrodniczą, z budową pomostu oraz utworzeniem kółka wędkarskiego".


W ramach projektu wykonano - ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza, tablice dydaktyczne, ławki na zatoczkach spacerowych, pomost o długości 25mb, zakup sprzętu wędkarskiego, rowerki wodne, łódka wędkarska.


Po dokonanym przetargu projekt realizowała firma "EKOINSTAL" Piotr Kuczkowski z Bytowa za kwotę 173.951, - zł.


____________________________________________________________________________________

Rekultywacja wysypiska

Trwa rekultywacja wysypisk
a w miejscowości Unichowo. Zakończenie zadania przewidziane jest w bieżącym roku.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego