Rokitki - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Rokitki

Inwestycje 2018


Realizacja projektu: "Przez teatr w stronę prawdy "
finansowany przez Urząd Gminy w Czarnej Dąbrówce


Czerwiec i lipiec to czas bogatych doświadczeń z młodzieżą i dziećmi w Izbie Regionalnej w Rokitkach, bardzo serdecznie zapraszamy na spektakl, który odbędzie się w Domu Kultury w Jasieniu o 18:00 już 3 sierpnia:)


Spektakl będzie próbą odtworzenia rzeczywistej historii Wacława i Elfridy, którzy dali życie w Rokitkach swej córce, pomimo przeciwnościom losu, nigdy nie wyrzekając  się miłości.

Piękna, prawdziwa i niezwykle  trudna  historia z 1941 roku z miejscowości, w której mieszkam....

    Katarzyna Jałoszyńska


____________________________________________________________________________________Realizacja inicjatywy pn. "Jak to kiedyś bywało.."


Realizacja inicjatywy pn. "Jak to kiedyś bywało.."
ma na celu integrację i rozwój środowiska lokalnego w tym głównie mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

"Jak to kiedyś bywało" cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jeszcze niedawno gościli w Izbie Regionalnej mieszkańcy Nożyna i okolic wraz z dziećmi by tworzyć samochody drewniane, zabawki jakimi bawili się kiedyś ludzie, kiedy nie było jeszcze tych z  XXI wieku.. Synowie z tatusiami tworzyli piękne samochody, które zabrali ze sobą do domu. Dziewczynki zaś z mamusiami robiły lalki, czas uświetniony był rewelacyjną atmosferą, ogniskiem na koniec i konsumpcją.

Czas spędzony razem był bardzo owocny. Pani Mariola Labuda otoczyła opieką swych podopiecznych i pomogła w organizacji tego spotkania, za co serdecznie dziękujemy.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

____________________________________________________________________________________

Dzień Dziecka w Rokitkach


Dzień Dziecka w Rokitkach odbył się w sobotę, kiedy słońce towarzyszyło nam szczególnie długo. Dzieci korzystały z wielu atrakcji i bawiły się w ramach projektu dofinasowanego z GKRPA z gminy Czarna Dąbrówka, w tym grały w bierki, układały modele, bawiły się chustą klanzowską, oraz korzystały z wielu innych atrakcji.


Niewątpliwie szczególnie ważnym dla mężczyzn i chłopców był mecz piłki nożnej, który dostarczył zainteresowanym wielu pozytywnych emocji. Ten dzień był atrakcją również ze względu na muzykę, o którą zadbała młodzież z naszej wioski.

Pyszne ciasta, soki, napoje dodawały sił i cieszyły najmłodszych. Ten dzień zaliczamy do udanych.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego