Mikorowo - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Mikorowo

Fundusze Sołeckie > Realizacja 2017


Remont drogi w Mikorowie

Zakończono I etap prac przy modernizacji drogi  1193 Chlewnica - Mikorowo na długości ok 500 mb. Było to zadanie realizowane wspólnie ze Starostwem Bytów po 50% udziału w kosztach.

W ramach prac wykonano  685 m2 chodników z polbruku, 575 m2  szlaku Pieszo-jezdnego i na całej długości ułożono nową nawierzchnię asfaltową wykonano elementy odwodnienia.

Całkowity koszt po przetargu wyniósł 543.369,- zł. a zadanie zrealizowała firma "Dromos" z Kartuz. Drugi etap prac  w kierunku jeziora i m. Kozy  wg planów ma być kontynuowany w przyszłym roku.


____________________________________________________________________________________

Remont drogi w Mikorowie


Starostwo Bytów przystąpiło do realizacji krótkiego odcinka  ok 300 mb. remontu drogi w m. Mikorowo. Prace wynikają z wspólnych realizacji remontów dróg zawartych pomiędzy Gminą a Starostwem i dofinansowanych z środków unijnych (PROW).


W ramach złożonego projektu przez Gminę w przyszłym roku  będzie realizowany remont drogi od drogi powiatowej w kierunku remizy, starej szkoły i P. Stojek. Całość tych odcinków zostanie pokryta asfaltem.

W bieżącym roku, zgodnie z zasadami projektu Starostwo musi wykonać część remontu przylegającej drogi powiatowej. W przyszłym roku zaplanowano kontynuację budowy w kierunku kościoła , jeziora i Kóz.

Obecne prace wykonuje firma DROMOS z Kartuz. Ułożona zostanie na modernizowanym odcinku nawierzchnia asfaltowa i wykonanych będzie część chodników - do placu zabaw.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego