Karwno-Soszyce - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Karwno-Soszyce

Fundusze UE > 2013 > LEADER > Małe Projekty
 
 
 
 
____________________________________________________________________________________

„Rowerem w poszukiwaniu fantazji- budowa małej infrastruktury turystycznej w miejscowości Soszyce oraz ustawienie witacza w miejscowości Karwno wraz z wydaniem folderka informacyjnego” - realizacja zadania jest objęta umową pomocy nr 00971-6930-UM1141957/12 w ramach działania LEADER „Małe Projekty”Wnioskodawca: Stowarzyszenie "LOKO-MOTYWA"
Wartość projektu: 20.765,91 zł (w tym 16.000,00zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a 4.573,91 zł dotacji z Gminy Czarna Dąbrówka)
Lokalizacja: Soczyce-Karwno


Stowarzyszenie LOKO-MOTYWA rozpoczęło realizację projektu „Rowerem w poszukiwaniu fantazji- budowa małej infrastruktury turystycznej w miejscowości Soszyce oraz ustawienie witacza w miejscowości Karwno wraz z wydaniem folderka informacyjnego” współfinansowanego ze środków Partnerstwa Dorzecza Słupi.

W drodze zapytania ofertowego została wyłoniona firma realizująca zaplanowane prace nad stawem w Soszycy, które obejmują m.in. : wykonanie altany drewnianej, stołu z ławkami, stojaków na rowery, pergoli drewnianej. Wykonawcą prac jest Zakład Stolarsko-Budowlany, Andrzej Rusiecki, ul. Dworcowa 4, 77-116 Czarna Dąbrówka.

Budowa miejsca wypoczynku – przystanku na szlaku „Doliną Łupawy” - we wsi Soszyce , nad stawem w przepięknej scenerii, pozwoli na chwilę wytchnienia dla turystów. Natomiast witacz w Karwnie - „Wiosce Fantazji”zainteresuje turystę i spowoduje, że zechce on przeżyć przygodę uczestnicząc w grze terenowej lub weźmie udział w warsztatach z rękodzieła i być może odkryje ukryte talenty.

Zwieńczeniem projektu będzie impreza integracyjna- wyprawa mieszkańców Karwna do Soszyc oraz opracowany  i wydany zostanie folderek promujący trasę „Doliną Łupawy” wraz z jej wyjątkowymi atrakcjami.

____________________________________________________________________________________

Otwarcie placu rekreacyjnego w Soszycy

W  dniu 27 października dokonano uroczystego otwarcia placu rekreacyjnego w Soszycy, który powstał w ramach realizacji projektu stowarzyszenia LOKO-MOTYWA pt. „Rowerem w poszukiwaniu fantazji”- budowa małej infrastruktury turystycznej w miejscowości Soszyce oraz ustawienie witacza w miejscowości Karwno wraz z wydaniem folderka informacyjnego, który był współfinansowany z Partnerstwa Dorzecza Słupi oraz Gminy Czarna Dąbrówka.

Na uroczystość otwarcia przybyli przedstawiciele samorządu, stowarzyszenia oraz mieszkańcy wsi Soszyce i sąsiednich wiosek, tj. Karwna, Mikorowa i Dąbrówna. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Święta pieczonego ziemniaka ” i to właśnie pieczone w ognisku  ziemniaki były rarytasem, którym raczyli się przybyli goście. Nie zabrakło też domowych wypieków przygotowanych przez radę sołecką.
W ramach realizacji projektu postawiono we wsi Karwno witacz z metaloplastyki, zapraszający do Wioski Fantazji, który został wykonany przez Zakład Ślusarski Piotra Jastrzęsbskiego.

Na zakończenie projektu zostanie wydany folderek promujący Wioskę Fantazji w Karwnie, nowopowstałe miejsce wypoczynku w Soszycy – znajdujące się na szlaku Doliną Łupawy oraz sąsiednią wioskę Ziół i Kwiatów w Mikorowie.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego