Bochowo - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Bochowo

Fundusze Sołeckie > Realizacja 2013 > Sołectwa 1

Remont świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu- powstanie świetlicy tematycznej „EKO-ABRAKADABRA”


W ramach działania " Odnowa i rozwój wsi" przeszedł wniosek Gminy Czarna Dąbrówka jako jeden z najwyżej ocenionych, zajmując drugie miejsce,

Tytuł projektu: Remont świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu- powstanie świetlicy tematycznej „EKO-ABRAKADABRA” w miejscowości Bochówko,

Projekt zakłada powstanie w miejscowości Bochówko świetlicy tematycznej o wyjątkowym charakterze tj. tematach magii i ekologii. W chwili obecnej pomieszczenia budynku nie spełniają warunków świetlicy tematycznej i do odbywania się w niej spotkań bądź zajęć dla dzieci, młodzieży a także dorosłych, osób starszych oraz gości odwiedzających miejscowość i jej okolice. Dzięki wyremontowaniu budynku powstanie świetlica tematyczna marzenie wielu mieszkańców wsi. Powstała świetlica będzie otwarta także na gości, turystów oferując im różne możliwości spędzania czasu wolnego dzięki swojej ofercie. Zakres opracowania obejmuje wykonanie przebudowy części budynku użytkowego na świetlicę tematyczną wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych (schody terenowe, place utwardzone, miejsca postojowe).

Całkowity koszt przedsięwzięcia oszacowany został na kwotę: 324 000,00 dofinansowanie 200 000,00zł

___________________________________________________________________________

Festyn Rodzinny w Bochowie

31 sierpnia 2013 r. w Bochowie na placu rekreacyjnym nad jeziorem wiejskim odbył się festyn rodzinny. Jak co roku festyn cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Bochowa ale i okolicznych wiosek. Festyn rozpoczął się grami zabawami dla całych rodzin, nie zabrakło klanzy, dmuchańca, trampoliny, smacznego jedzenia, pokazu strażackiego i dobrego humoru. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje w bieganiu z jajkiem, jeździe na taczce, bieganiu w worku oraz w przeciąganiu liny.
____________________________________________________________________________________

Remont Chodnika

Zakład Gospodarki Komunalnej wykonał remont chodnika w miejscowości Bochowo. Prace obejmowały ułożenie krawężników, wykonanie podsypki z kruszywa i ułożenie polbruku na długości 70 m. Całość zadania wyniosła 12.883,60 zł. z czego kwotę 5.000 została pokryta z Funduszu Sołeckiego Sołectwa Bochowo.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego