Nożyno - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Nożyno

Fundusze Sołeckie > Realizacje 2016


Remont drogi gminnej w Nożynie

Zakład Gospodarki Komunalnej wykonał prace polegające na remoncie drogi gminnej w miejscowości Nożyno polegające na wykonaniu koryta, podsypki żwirowej, podbudowy z kruszywa łamanego oraz nawierzchni z kostki brukowej.


W ramach ubiegłorocznego funduszu sołeckiego (2015 r) zakupiono kostkę polbruk za kwotę  13.000,- zł. Łącznie  z bieżącym rokiem fundusz sołecki przeznaczył na to zadanie 29.000,- zł.

____________________________________________________________________________________


I Święto Ziemniaka w Nożynie


Dnia 10 września 2016 roku na kompleksie rekreacyjno-sportowym w Nożynie odbyło się I Święto Ziemniaka w Nożynie. Organizatorem święta było Koło Gospodyń „Nożynianki” i Rada Sołecka Nożyna w ramach projektu
programu "Działaj Lokalnie 2016" - "Nożyński Masterchef-tradycja i regionalizm" oraz przy wsparciu GCKiB w Czarnej Dąbrówce.

Piękna pogoda i ciekawy pomysł zgromadziły na boisku sporą grupę gości. Cała impreza "kręciła się" wokół ziemniaka:). Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie.

Nie zabrakło muzyki, dobrej zabawy, a przede wszystkim dobrego jadła. Uczestnicy imprezy mogli spróbować swoich sił startując w organizowanych konkursach kulinarnych w których uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli.


Dla najmłodszych zorganizowano dmuchaniec, stoiska z zabawkami i watą cukrową oraz zabawy z wolontariuszami i bajkowe malowanie twarzy.


Niespodzianką organizatorów był pokaz Fire Show, a ostatnim punktem imprezy była zabawa taneczna do białego rana przy muzyce z DJ Tomka

____________________________________________________________________________________

Remont drogi w Nożynie


Nadleśnictwo Łupawa w porozumieniu z Gminą Czarna Dąbrówka dokonuje remontu drogi w części leśnej i  przechodzącej przez nasze osiedle domków letniskowych w m
iejscowości Nożyno.

Prace wykonywane są na odcinku 2550 mb. a w części osiedla 700 mb. Które zostały wykonywane w całości kosztów materiałów i robocizny przez Nadleśnictwo.


Część osiedlowa w kosztach wynosi 85.000,- zł.


W zakresie prac jest uformowanie koryta drogi, ułożenie warstwy kruszywa, uwałowanie nawierzchni.

___________________________________________________________________________

Turniej Piłkarski i Rodzinne Grillowanie w Nożynie


Dnia 14 sierpnia 2016 roku na stadionie WKS Nożyno odbył się Turniej Piłkarski o puchar Wójta Gminy Czarna Dąbrówka i Rodzinne Grillowanie. Zmagania piłkarskie rozpoczęły się już od godziny 12.00, w których najlepszą drużyną i zwycięzcą turnieju została drużyna „Koral Maszewo” a najlepszym strzelcem okazał się Paweł Duszkiewicz z GTS Czarna Dąbrówka.


Po zmaganiach piłkarskich odbył się konkurs grillowania, w której uczestniczyły cztery drużyny. Drużyny przygotowały potrawy według własnego pomysłu z dostępnych produktów spożywczych przygotowanych przez organizatorów. W tym konkursie najlepszą potrawę przygotowała drużyna Rady Sołeckiej z Nożyna w składzie Andrzej Kępa i Marian Domaszk, która została zwycięzcą konkursu grilowania.


Dodatkowo dla wszystkich uczestników festynu przygotowano liczne atrakcje jak darmowa grochówka, dmuchańce, przejażdżki wozem strażackim oraz zabawy i konkurencje dla dzieci.


Koło Gospodyń Nożynianki przygotowało stoisko z grillem i innych potrawami, a zakończeniem imprezy była zabawa taneczna do białego rana.


Organizatorem o imprezy byli: WKS Nożyno, Koło Gospodyń Nożynianki, Rada Sołecka Sołectwa Nożyno

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego