Unichowo - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Unichowo

Inwestycje 2018


Letni Festyn Rodzinny


18 sierpnia 2018 roku, na placu przy świetlicy wiejskiej w Unichowie odbył się coroczny Festyn Rodzinny dla mieszkańców sołectwa. Organizatorem festynu było sołectwo Unichowo i Koło Gospodyń
Wiejskich „Unichowianki”. Festyn rozpoczął się o godzinie 18.00 i już od samego początku przyciągał mieszkańców i przybyłych gości do zabawy i wspólnego biesiadowania.

Gościem festynu był wójt gminy Jan Klasa z małżonką i radny Roman Zwolski, który dodatkowo przygotował dla wszystkich pyszny bigos. Nie zabrakło także kiełbaski z ogniska oraz słodkości.

Festyn jest dowodem na to, że nawet w najmniejszych miejscowościach potrzebne są miejsca do wspólnego spędzania wolnego czasu i, że warto organizować imprezy, integrujące i aktywizujące mieszkańców sołectwa.


Festyn odbył się w ramach projektu "Cudze chwalicie swego nie znacie"- Unichowianki w działaniu.

___________________________________________________________________________

Sportowo-integracyjna sobótka w Unichowie


Mimo iż, sobotnia aura od samego rana była zniechęcająca to wieczorem nastroje i pogoda dopisała.  Sobótka w Unichowie rozpoczęła się na sportowo. Zaczęliśmy od wspólnego marszu z kijkami wokół naszego jeziora, następnie dzieci i dorośli wzięli udział w podchodach i wytrwale szukali kwiatu paproci. Było ognisko, puszczanie wianków, pieczenie kiełbasek a nawet wspólne śpiewy….szkoda, że nie było śpiewników ;) szło by lepiej….ale nic straconego na drugi rok bardziej się przygotujemy
.

Zaszczycili nas swoją obecnością Wójt Jan Klasa oraz ksiądz Michał Lal, dziękujemy za przybycie i wspólne, miłe biesiadowanie.

Impreza zorganizowana w ramach projektu „Cudze chwalicie swego nie znacie – Unichowianki w działaniu”


Sporządziła:
Agnieszka Ciszewska

____________________________________________________________________________________

Budowa placu rekreacyjnego w Unichowie

Znakomitą informacje przekazujemy Sołectwu Unichowo. Rybacka Lokalna Grupa Działania ,,Pojezierze Bytowskie” rozpatrzyła pozytywnie wniosek pn. ,,Rozwój infrastruktury rekreacyjno-turystycznej przy jeziorze w Unichowie”. Wniosek uzyskał wysoką 43 na 50 punktową ocenę pod katem spełnienia kryteriów wyboru LSR. Wniosek też mieści się w  limicie środków finansowych przeznaczonych na realizację.

Projekt umiejscowiony jest przy jeziorze na działce sąsiadującej z drogą wojewódzką. Elementami składowymi do wybudowania są:
1) Boisko wielofunkcyjne z powierzchnią poliuretanową
2) Zestaw zabawowy wielofunkcyjny
3) Zjazd linowy
4) Figury gumowe
5) Parasole ze strzechy z ławkami i stołami drewnianymi 5 szt.
6) Miejsce na ognisko
7) Scena
8) Magazyn na sprzęt wodny
9) Kabina toaletowa przenośna
10) Kosze gabionowe
11) Parkingi 2,5 x 5 mb, 3,6 x 5 mb
12) Ogrodzenie placu zabaw
13) Ogrodzenie boiska wielofunkcyjnego

Realizacja przewidziana jest na bieżący rok. Projekt przygotowany i sporządzony został przez Wydział Projektów Unijnych Urzędu Gminy.


____________________________________________________________________________________


Dzień Kobiet w Unichowie


Z okazji Dnia Kobiet w świetlicy wiejskiej w Unichowie zorganizowano wspólne spotkanie przy kawie i pysznych ciastach. Na spotkaniu obecny był Sołtys Kazimierz Szczegielniak oraz Radny Roman Zwolski zaszczycił nas także swoją obecnością Wójt Gminy Jan Klasa.


Były piękne życzenia od panów i okazja do wspólnego, miłego spędzenia czasu. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.

Wszystkie panie dziękują za przemiłe życzenia i już zapraszają za rok ;)

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego