Akademia Otwartych Umysłów… - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Akademia Otwartych Umysłów…

Fundusze UE > 2016-2018 > Projekt: Akademia …____________________________________________________________________________________

Wycieczka edukacyjna do Warszawy


W dniach 14-15.05.2018 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Warszawy organizowana w ramach projektu „Akademia Otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Gimnazjaliści - uczestnicy zajęć dodatkowych w ramach projektu ze wszystkich szkół naszej gminy wzięli udział w niecodziennej formie nauki. Uczniowie udali się w podróż do naszej stolicy Warszawy. Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania  Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogli przybliżyć sobie obraz grozy jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii. Następnie wraz z przewodnikiem udali się na Stare Miasto. Tam zobaczyli m.in. Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, przepiękny barokowy Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza itd.
Drugiego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik i uczestniczyli w specjalnych warsztatach naukowych, które ukazały im jak bardzo interesująca potrafi być nauka. Ostatnim już punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego co wzbudziło szczególnie zainteresowanie wśród chłopców.


Z przeprowadzonych rozmów wynika, iż uczniowie wrócili zmęczeni ale bardzo zadowoleni, pełni wrażeń, co nas bardzo cieszy i motywuje do pisania kolejnych projektów na rzecz szkół.


Następna wycieczka organizowana w ramach projektu odbędzie się 13 czerwca. Uczniowie szkół podstawowych pojadą do Gdańska, gdzie uczestniczyć będą w warsztatach edukacyjnych w Centrum Hewelianum.


Koordynatorzy projektu

____________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

Akademia Otwartych Umysłów 2017/2018


We wrześniu ruszyła kolejna edycja zajęć dodatkowych dla uczniów w ramach projektu „Akademia Otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Rekrutacja uczestników trwała do 15 września, zakończyła się komisjami rekrutacyjnymi. Do projektu zakwalifikowano 61 uczniów w SP Czarna Dąbrówka (33 SP, 28 Gimn.), SP Rokity 54 uczniów (27 SP, 27 Gimn.), SP Nożyno 22 uczniów (15 SP, 7 Gimn.), SP Jasień 7 uczniów, łącznie 144 uczestników.


Zakończono dostawy wyposażenia wszystkich pracowni szkolnych przewidzianych w projekcie oraz pomoce dydaktycznych i materiałów niezbędnych do prowadzenia zajęć na kolejny ro szkolny.

Koordynatorzy projektu


____________________________________________________________________________________


Spotkanie organizacyjne


Pod koniec sierpnia zorganizowano spotkanie kadry projektu „Akademia Otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka” z nauczycielami prowadzącymi zajęcia w ramach projektu, dyrekcją szkół oraz przedstawicielem firmy Supra.


Omówiono wszelkie kwestie formalne i organizacyjne, aby sprawnie i  bezproblemowo rozpocząć nowy rok szkolny. Spotkanie okazało się bardzo potrzebne, gdyż każda ze stron mogła na forum przedstawić swoje oczekiwania, omówić pojawiające się problemy i wyjaśnić wątpliwości.


Koordynatorzy projektu

___________________________________________________________________________


Wyniki analizy porównawczej testów PRE i POST

Wyniki analizy porównawczej testów PRE i POST ze wszystkich rodzajów zajęć dodatkowych w ramach projektu „Akademia otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka” przedstawiają poniższe wykresy. Średni wynik wszystkich szkół wynosi ponad 38,8 %.

We wszystkich szkołach wyniki przedstawiały się podobnie, najgorzej wypadł język angielski, a najlepiej kompetencje w szkole podstawowej prawie 56% oraz doradztwo w gimnazjum ponad 43%.

Wyniki porównania testów pokazują wzrost, nie ma przypadku spadku, zatem wszyscy uczniowie biorący udział w zajęciach dodatkowych w ramach projektu w roku szkolnym 2016/2017 poprawili swoje wyniki a co za tym idzie wiedzę i umiejętności
.

____________________________________________________________________________________


____________________________________________________________________________________

Wycieczki edukacyjne w ramach projektu


W dniach 21-22.06.2017r. odbyły się 2 wycieczki edukacyjne organizowane w ramach projektu „Akademia Otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Uczestnicy zajęć dodatkowych w ramach projektu wzięli udział w niecodziennej formie nauki. Uczniowie szkół podstawowych wybrali się w podróż do centrum Hevelianum w Gdańsku oraz do Edu Parku, gdzie mogli zetknąć się ze światem nauki i wziąć udział w eksperymentach. Największą atrakcją dla dzieci okazała się ekspozycja, gdzie za pomocą różnych trików można było stać się główną potrawą dnia.
Z kolei uczniowie gimnazjum udali się w trochę dłuższą podróż do naszej stolicy Warszawy, gdzie m.in. zwiedzili Centrum Nauki Kopernik i podobnie jak młodsi koledzy uczestniczyli w specjalnych warsztatach naukowych, które ukazały im jak bardzo interesująca potrafi być nauka.  Podczas wycieczki uczniowie mieli okazje zobaczyć także Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, Plac Zamkowy, Pałac Prezydencki oraz Stadion Narodowy.


Z przeprowadzonych rozmów wynika, iż uczniowie wrócili zmęczeni ale bardzo zadowoleni, pełni wrażeń, co nas bardzo cieszy, gdyż w kolejnym roku szkolnym planowane są kolejne wyjazdy. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tegorocznej edycji projektu i gratulujemy zdanych testów końcowych. Niebawem rusza kolejna edycja projektu, (rekrutacja w sierpniu), zainteresowanych zapraszamy już dziś do biura projektu mieszczącego się w Urzędzie Gminy Czarna Dąbrówka.

Koordynatorzy projektu


___________________________________________________________________________

Program wyjazdów do Gdańska i Warszawy

 

____________________________________________________________________________________

TIK


Zakończyło się kolejne szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu „Akademia Otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


W zajęciach uczestniczyło łącznie 27 nauczycieli. Uczestników podzielono na dwie grupy. Szkolenie poprowadził Pan Mateusz Ulenberg, który przedstawił nauczycielom zagadnienia z zakresu narzędzi TIK oraz przeprowadził instruktaż z obsługi tablicy interaktywnej. Szkolenie miało na celu ukazanie możliwości wykorzystania pomocy dydaktycznych, które otrzymały szkoły w ramach projektu oraz przykłady praktycznego zastosowania ich w celu uatrakcyjnienia tradycyjnych form nauczania.  

Koordynatorzy projektu

____________________________________________________________________________________


Wycieczka


Drodzy uczniowie biorący udział w projekcie „Akademia Otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, zgodnie z jego założeniami już niedługo ruszacie na wycieczki edukacyjne.

Z uwagi na dużą liczbę wycieczek szkolnych organizowanych w miesiącu czerwcu ciężko było nam znaleźć wolne terminy dla tak licznych grup, ale na szczęście udało się:
1) Wycieczka dwudniowa do Warszawy dla gimnazjalistów odbędzie się 21.06.2017r., powrót 22.06.2017r.
Nocleg w Warszawie odbędzie się w Hotelu Patron (http://patron.waw.pl/hotel-2/). Uczestnicy zakwaterowani zostaną w pokojach: 2, 3-os standard, wszystkie pokoje na jednym piętrze. Każdy pokój posiada osobne łóżka, własną łazienkę, czajnik elektryczny, odbiornik TV oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu wi-fi.

2) Wycieczka do Centrum Hevelianum w Gdańsku dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się także 21.06.2017r.

Szczegółowe informacje i plan wyjazdu już wkrótce.

Koordynatorzy projektu

____________________________________________________________________________________


Nowe zajęcia


W kwietniu ruszyły kolejne zajęcia w ramach projektu „Akademia Otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, tj. kompetencje kluczowe społeczne oraz doradztwo zawodowe dla uczniów gimnazjum. 9 nauczycieli rozpoczęło swój udział w szkoleniu coachingowym, które zakończy się egzaminem.


Zakończono całkowicie dostawy wyposażenia pracowni szkolnych przewidzianych w zadaniu. Jesteśmy pewni, iż nowe narzędzia i pomoce dydaktyczne będą pomocne nauczycielom w prowadzeniu lekcji i  jednocześnie uatrakcyjnią je.

Koordynatorzy projektu


____________________________________________________________________________________


Zajęcia dodatkowe dla uczniów


W styczniu swoją przygodę z projektem rozpoczęli uczniowie naszych szkół. W roku szkolnym 2016/2017 zadaniem zostanie objęte 174 uczniów. Z uwagi na późniejsze niż wstępnie zaplanowano rozpoczęcie się zajęć uczestnicy projektu mają sporo godzin do nadrobienia, ale spoglądając na zadowolone miny uczniów nie sprawia im to najmniejszego problemu.

koordynatorzy projektu

____________________________________________________________________________________


Ruszyły szkolenia i dostawy


28 grudnia rozpoczęło się ogólnorozwojowe szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu  „Akademia Otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka”. Zajęcia (łącznie 81 godz.) potrwają do marca przyszłego roku i zakończą się egzaminem. W szkoleniu uczestniczy 19 nauczycieli uczących w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy.


Dostarczono część zakupów do szkół przewidzianych w ramach projektu, tj. narzędzia TIK (czyli laptopy, projektory, tablice multimedialne, itp.) oraz część materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć. W najbliższym czasie planujemy zakupić wyposażenie pracowni szkolnych oraz wystartować z zajęciami dodatkowymi dla uczniów.

Koordynatorzy projektu
 

************************************************************************************

Strona 1, 2,


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego