Rokiciny - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Rokiciny

Fundusze Sołeckie > Realizacja 2017Remonty naszych dróg


W okresie poprzednich, minionych, dwóch latach  narzekaliśmy na susze które spowodowały znaczne obniżenie stanu wód w  ujęciach wody, stawach. Niektóre stawy obniżyły swój stan nawet o metr co widocznie było widać na brzegach w ich otoczeniu.


Obecny rok z kolei nie skąpi nam deszczu i sytuacja staje się  wręcz odwrotna. Częste opady dezorganizują nam prace na własnych zadaniach inwestycyjnych które wykonujemy poprzez ZGK jak również  wstrzymują tempo prac na zadaniach z dofinansowaniem unijnym.

Generalnie dotyczy to budowy dróg i chodników.


Z niepokojem  przyglądamy się na uciekający czas i na małe zaangażowanie  firm w realizacji naszych zadań. Podpisane umowy i wynikające z tego tytułu konsekwencje  gwarantują iż zadania te z pewnością zostaną wykonane ale może stać się tak iż nie zmieszczą się w terminie z realizacją.


W różny sposób administracyjnie staramy się naciskać na tempo ale  i też wspomagać  mając na uwadze wspólny podstawowy cel do spełnienia - realizacja  zadania.


Częste opady spowodowały duże trudności w utrzymaniu nawierzchni dróg szutrowych, z kruszywa. Już po raz czwarty w tym roku ZGK dokonuje ponownej renowacji nawierzchni.


Bieżąco takie prace będą wykonywane  na drogach w otoczeniu miejscowości Ossowskie, Kleszczyniec, Gafka, Garstecki, Simlat), Rokiciny (Wolski, Kropidłowski), Mikorowo (do
Remizy), Karwno (do kościoła), Mydlita (owczarnia, rudka, stara huta), Kłosy.

Poprzednio do łatania nawierzchni używaliśmy  tego samego kruszywa z którego była ona budowana. Obecnie zakupiliśmy nowy rodzaj kruszywa licząc na to iż będzie on skuteczniejszy na uzupełnienia dziur i lepiej się zespoli z  istniejącym gruntem.


Podstawowe kruszywo kupowaliśmy w cenie 46,- zł za tonę , koszt zakupu obecnego wynosi 75,- zł za tonę.


Sprawdzamy jego skuteczność na takie niedogodności.


Wójt Gminy
Jan Klasa

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego