Świetlica Kozy - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Świetlica Kozy

Fundusze UE > 2018 > PDS
 „Bajkowa Świetlica - przebudowa pomieszczeń świetlicy wiejskiej w miejscowości Kozy”


Stowarzyszenie Loko-motywa we współpracy z Referatem Programów Unijnych z Gminy Czarna Dąbrówka złożyło wniosek o dofinansowanie projektu pt.: „Bajkowa Świetlica - przebudowa pomieszczeń świetlicy wiejskiej w miejscowości Kozy”. Operacja w wyniku rozstrzygnięcia konkursu otrzyma dofinansowanie na poziomie 96%, tj. 128 675,00zł (całkowity koszt 133 787,04 zł).


Operacja polega na stworzeniu innowacyjnej świetlicy tematycznej pn.: „Bajkowa świetlica” w miejscowości Kozy, która będzie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Kóz. Tematem przewodnim działalności świetlicy będzie bajka. Powstanie szereg bajecznych atrakcji (gier) w rozmiarze xxl, będą to między innymi scrabble, jenga, wspólnie zaprojektowana planszówka gdzie pionkami będą uczestnicy gry, bierki, domino, standy. Gry te są ponadczasowe i będą chętnie z nich korzystać młodsi i starsi użytkownicy świetlicy a wplecione w nie bajki także będą nawiązywały do bajek naszych dzieci ale i dziadków.

W ramach projektu zostanie wykonana przebudowa świetlicy polegająca na wykonaniu:
1. Połączenia dwóch mniejszych pomieszczeń w jedną dużą salę o powierzchni ponad 53 m2.
2. Dodatkowego wejścia bezpośrednio z pomieszczenia wiatrołapu.
3. Pomieszczenia WC  w części zaplecza o powierzchni 4,1 m2.            
4. Pomieszczenia kuchennego – aneksu o powierzchni 8.91 m2.
5. Zmontowaniu nowej stolarski drzwiowej w wszystkich w/w pomieszczeniach.


Realizację projektu zaplanowano koniec 2017 roku.


************************************************************************************


Podpisanie Umowy z wykonawcą

08 grudnia 2017 r. została podpisana umowa z wykonawcą prac budowlanych w ramach realizacji projektu pn.: „Bajkowa Świetlica - przebudowa pomieszczeń świetlicy wiejskiej w miejscowości Kozy” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczności” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Koszt wykonania w/w prac wyniesie 260 001,09 zł. Zadanie wykona wyłoniona w ramach postępowania o udzielenie zamówienia firma E&M Marcin Maliszewski z siedzibą w Nieczulice 17, 77-100 Bytów. Termin zakończenia prac zaplanowano na końca marca 2018 roku.

Czasu na wykonanie zadania jest niewiele dlatego zaraz po podpisaniu umowy wykonawca przystąpił do prac budowlanych.


***************************************************************************
*********


Zakończenie prac budowlanych

5 kwietnia 2018 roku dokonano ostatecznego odbioru prac budowlanych wykonanych w ramach realizacji projektu pn.: „Bajkowa Świetlica - przebudowa pomieszczeń świetlicy wiejskiej w miejscowości Kozy” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Prace wykonano jakościowo dobrze i przyjęto bez uwag.

Po zakończeniu prac przez firmę E&M Marcin Maliszewski, mieszkańcy Kóz przystąpili do wykonania bajkowego wyposażenia świetlicy. Ponadto w ramach działań świetlicowych i prac społecznych z materiałów zakupionych zostały stworzone gry i bajkowe wyposażenie świetlicy (ścianka foto, gry w rozmiarze xxl typu jenga, bierki, domino, scrabble). Młodzież i dzieci własnoręcznie wykonały rysunki na wielkoformatowym domino oraz ściance foto. Ponadto zaprojektowano własną wielkoformatową grę planszową z motywem bajkowym.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego