Rokiciny - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Rokiciny

Fundusze Sołeckie > Realizacja 2013 > Sołectwa 2

Nasze miejsce na ziemi

W sołectwie Rokiciny realizowany jest obecnie projekt unijny pod nazw. "Nasze miejsce na ziemi" Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie "Rokitnik", jego wartość brutto po przetargu wynosi 50.869,82 zł. Projekt realizowany jest z Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich z działania "LEADER". Przetarg na realizację wygrała firma PHU JULKA Krępa Kaszubska, Nowa Wieś Lęborska. W zakresie instalacji będzie: plac zabaw, aleje, ciągi
pieszo rowerowe, wiata rekreacyjna, ławki ogrodowe, lampa solarna, lampiony ogrodowe, kosz na śmieci, grill murowany, stojak na rowery. Termin realizacji do końca m-ca listopada b.r.

___________________________________________________________________________

Pożegnanie Wakacji

31 sierpnia 2013 r. w Rokicinach Stowarzyszenie" Rokitnik" wraz z Sołectwem Rokiciny zorganizowało rodzinny festyn pn. "Pożegnanie Wakacji". Festyn rozpoczął się w remizie OSP  wspólnym przyrządzaniem dżemu jabłkowego z miętą oraz nalewki z jarzębiny i dzikiej róży, które będą sprzedawane podczas dożynek w Rokitach. Następnym punktem festynu był bardzo efektowny i przyciągający publiczność pokaz tańca dawnego oraz gry i zabawy z dziećmi w wykonaniu Mikorowskiego Klubu Inicjatyw Społecznych. W trakcie festynu dzieci mogły pomalować sobie twarz, poskakać na trampolinie lub pobiegać na piłeczkach w zamku dmuchanym oraz upiec sobie kiełbaskę przy ognisku. Na zakończenie każde dziecko uczestniczące w festynie dostało pamiątkowy dyplom i drobny upominek ufundowany przez sołectwo Rokiciny oraz Stowarzyszenie LOKO-MOTYWA w ramach projektu "Superlider".


____________________________________________________________________________________

ZAKUP LAMP SOLARNYCH

Gmina Czarna Dąbrówka w ramach środków gminnych i funduszy sołeckich zakupiła wraz z montażem 19 szt. lamp solarnych, z tego w sołectwie Rokiciny została zamontowana jedna lampa solarna. Szacunkowa wartość zakupu i montażu lamp solarnych 3 500, 00 zł. (1 szt. x 3 500,00 zł.) Wykonawca: Zakład Gospodarki Komunalnej w Czarnej Dąbrówce.Specyfikacja techniczna lamp:
• Wysokość słupa 2,5÷3,5m
• Źródło światła- żarówka LED 10W
• Moc paneli-100W
• Pojemność akumulatora-44Ah
• Włączenie lampy-czujnik zmierzchowy

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego