Ogród Sensoryczny - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogród Sensoryczny

Fundusze UE > 2013 > LEADER > Małe Projekty
 
 
 
 

Budowa ogrodów sensorycznych

Stowarzyszenie LOKO_MOTYWA od kilku miesięcy realizuje od kilku miesięcy w Mikorowie nowy projekt . Budujemy przy Klubie Ogród sensoryczny. W zamyśle ma to być miejsce atrakcyjne przyrodniczo i artystycznie. Wykonano już nowe drewniane ogrodzenie, do ogrodu prowadzi drewniany łukowaty mostek, niebawem zamontowane zostaną wrota .W ogrodzie zbudowano 3 komnaty sensoryczne . W centrum ogrodu stanie altana oraz meble ogrodowe wykonane przez kowala artystę. Jesteśmy w trakcie układania mozaiki na stole do prac artystycznych, powstają też fantazyjne dzwonki wietrzne, które niebawem zagrają w naszym ogrodzie. Ogród oświetlony będzie kulami z żywicy epoksydowej a prąd do ogrodu dostarczy wiatrak.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Partnerstwa Dorzecze Słupi w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Co ważne : znaczącą część prac związanych z powstaniem naszego zaczarowanego ogrodu to praca społeczna np. chodnik do Klubu ułożył nam Pan Jan Bryjka, płot zbudował i pomalował Marek Wenta, Tomek Chrzan buduje nam wiatrak, a jego żona Ola wykonuje szereg prac artystycznych typu mozaiki, dzwonki. Wszyscy razem sadziliśmy rośliny i zakładaliśmy nasz ogród. To wszytko to dawka pozytywnej społecznej energii, która zmienia naszą rzeczywistość w piękniejszą.


Całkowity koszt wniosku i przewidzianych tu instalacji wynosi 42.040 zł. z czego dofinansowanie wynosi 23.700 zł.

W ramach projektu wykonane zostanie: stół metalowy, wiata metalowa,
pergola metalowa, mostek drewniany, stół artystyczny, ogrodzenie drewniane, komnaty sensoryczne, drewniane wrota, lampy parkowe, stojak rowerowy, nasadzenia zieleni
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego