Zagospodarowanie Bochówko - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Zagospodarowanie Bochówko

Fundusze UE > 2017 > PDS
 


 


„Zagospodarowanie rekreacyjne przestrzeni publicznej w miejscowości Bochówko”


Stowarzyszenie Koło Gospodyń Barwy Rokit we współpracy z Referatem Programów Unijnych z Gminy Czarna Dąbrówka złożyło wniosek o dofinansowanie projektu pt.: „Zagospodarowanie rekreacyjne przestrzeni publicznej w miejscowości Bochówko”. Operacja w wyniku rozstrzygnięcia konkursu otrzyma dofinansowanie na poziomie 97%,  tj.256 295,00zł (całkowity koszt 263 407,84zł).


W ramach inwestycji na danym terenie powstanie ogólnodostępne miejsce do rekreacji, wypoczynku i spotkań mieszkańców miejscowości Bochówko i okolic. Planuje się w sposób kompleksowy wyposażyć plac rekreacyjny tak aby służył wszystkim mieszkańcom niezależnie od wieku i sprawności ruchowej.


W ramach projektu powstanie;
1. Plac zabaw  wyposażony w: Bujak np. koniki – 1 szt., bujak – 1szt., zestaw np. typu twierdza – 1 szt., piramida linowa – 1 szt., piaskownica – 1 szt., kosz na śmieci – 1 szt.,  stojak na rower – 1 szt.   
2. Zadaszony teren z ławkami, w tym - stół z ławkami - 3 kpl., ławka – 6 szt.
3. Miejsce na ognisko - palenisko wyłożone cegłą lub wybrukowane kamieniami polnymi
4. Boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej wraz z ogrodzeniem
5. Zieleń ozdobna - sadzenie drzew i krzewów, kwietników, wykonanie trawników

Realizację projektu zaplanowano na lipiec 2017.

******************************************************************************


Podpisanie Umowy z wykonawcą

5 września 2017 r. została podpisana umowa z wykonawcą prac budowlanych w ramach realizacji projektu pn.: „Zagospodarowanie rekreacyjne przestrzeni publicznej w miejscowości Bochówko” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczności” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Koszt wykonania w/w prac wyniesie 260 001,09 zł. Zadanie wykona wyłoniona w ramach postępowania o udzielenie zamówienia firma E&M Marcin Maliszewski z siedzibą w Nieczulice 17, 77-100 Bytów. Termin zakończenia prac zaplanowano na październik 2017 roku.
Czasu na wykonanie zadania jest niewiele dlatego zaraz po podpisaniu umowy wykonawca przystąpił do prac budowlanych.

******************************************************************************

Zakończenie prac budowlanych


16 października 2017 roku dokonano ostatecznego odbioru  prac budowlanych wykonanych                    w ramach realizacji projektu pn.: „Zagospodarowanie rekreacyjne przestrzeni publicznej                                  w miejscowości Bochówko” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Prace wykonano jakościowo bardzo dobrze, estetycznie i bez uwag.


Po zakończeniu prac przez firmę E&M Marcin Maliszewski mieszkańcy Bochówka przystąpili do uprzątnięcia placu rekreacyjnego. Wygrabiono pięknie cały zagospodarowany teren z liści i pozostałości po pracach budowlanych, wywieziono śmieci i nieczystości.


Mieszkańcy wykonali prace porządkowe w ramach wolontariatu, który stanowił część niezbędnego wkładu własnego.


 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego